sergi etiketi ile yaftalanmış yazılar

Plath'ın sergisi

Londra'da Mayor Galeri'de kasımda [w:Sylvia Plath]'ın görselleri sergilenecek, yarın, 29 ekimde de Plath ve Hughes çiftinin kızları Freida Hughes, Plath'ın şiirleri ve çizimleri hakkında bir konuşma yapacakmış. Bu sergi ve konuşmanın öncesinde Guardian'da Freida Hughes'a ait kısa bir yazı yayınlandı.

“Bir Usta Bir Dünya: Sait Maden" hak.

Geçen hafta site editörümüz sormuştu (eski) Replikas'ta: "sait maden'in yky'deki sergisine giden var mı? görsel ve şiir neden birleşmemiş kendisinde örneğin tespit edebilen? " diye..

(...)

Yaşam ve Aşk: Baskı, Desen ve Resimler

PERA MÜZESİ - İSTANBUL
23 Ekim 2009-24 Ocak 2010

interpol çalıntı sanatı sergiliyor

Dünyaca ünlü sanatçıların çalınan ya da kaybolan 34 bin 100 eserini İnterpol’ün internet sitesinde görebilirsiniz ama önce başvurunuz kabul edilmeli!

Dünyanın en yeni ve geniş online sergisi, sanatseverlerle buluşmaya hazır! Uzun yıllar halkın erişimine kapalı olan bu sergi, artık ufak bir güvenlik testinden geçtikten sonra online olarak görülebilecek.

infusoria: visual poetry by women

Infusoria, ’nin organize ettiği, 15 kadın görsel şairin işlerinin sunulduğu bir sergi. Amacı; 21. yy görsel şiirinin, kendini yeniden canlandırmasının ve ufkunu genişletmesinin yollarını vurgulamak.

Cumhuriyet Resimleri sergisi açılacak

, aşağıdaki etkinlik düzenlenecekmiş.

Beşiktaş Belediyesince, Cumhuriyet'in 85. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, ''Cumhuriyet Resimleri'' 28 Ekim-29 Aralık 2008 tarihleri arasında sergisi açılacak. Sergide, Türk resim sanatının en önemli 28 ressam ve 3 heykeltıraşın, 1923 sonrasında ürettikleri ve konuları Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet ve devrimleri olan 40 eseri yer alacak.

Resim ve Kaligrafi İki Sanatın Birleşmesi

Dünya Sağlık Örgütü (WFP) kanalıyla sanatsal çalışmalar yürüten Pasargadae Gallery bu kez Alireza Karami’nin resim ve kaligrafi eserlerine ev sahipliği yaptı, Tehran, 23 mayıs 2007.

1949’da Kermanshah(?)da doğan Karami, iç tasarım lisansı yapmış. 23 yıldır birçok resim ve kaligrafi eseri yapan Karami bundan önce 15 kişisel sergi düzenlemiş, 30’dan fazlasına da katılımda bulunmuştur. CHN'in söyleşisinden;

Resim ve kaligrafiye nerede başladınız?

Seattle'da Deneysel Şiir

[video:

30 Mart'ta Seattle'da Craig Hill, Jim Andrews ve Nico Vassilakis'in gerçekleştirdiği SOUND/VISUAL/DIGITAL/POETRIES performansından bir görüntü var.

Genel bilgi Geof Huth'ın fotoğraflarla özetlediği performansla ilgili yazısı da dbpq adresinde.

sergi etiketi ile yaftalanmış yazılar beslemesine abone olun.