Buradasınız

yasakmeyve etiketi ile yaftalanmış yazılar

Şair ve grafik sanatlar ama..

serkan_isin tarafından 24. Aralık 2009 - 10:32 tarihinde gönderildi

Ama diyorum çünkü Yasakmeyve'nin yer aldığı hanın, 2. katında Sait Maden'in bürosu vardı (hala var mı bilmiyorum) ve ben kendisinin grafik sanatlarla ilişkisini öğrendiğim andan itibaren kafamda bunların bir arada kullanılabildiği ve görsel şiir diye tanımlanan "tür" hakkında fikirlerini merak etmiştim. Ne yazık ki hazırladığım soruları bir mektup haline getirip, kendisine versem de, bir türlü cevap alamadıydım.

"yasakmeyve şiir değilse nedir ki"

sepp tarafından 24. Eylül 2009 - 22:55 tarihinde gönderildi

Yasakmeyve’yi google’da aradığınızda ana site çıkıyor ve şöyle bir ifade görünüyor: “Modern şiir üzerine düşünen, çalışan ve ulusal olarak yayınlanan iki aylık Türkçe şiir dergisi.”

Derginin künyesinde ya da kapağında böyle bir ifade/ibare yok aslında.. İnternet için bir öntanım olarak konulmuş sanırım.

2005'ten bu yana ne değişti?

serkan_isin tarafından 24. Ekim 2008 - 21:56 tarihinde gönderildi

2005 yılında aşağıdaki metni yazmışım. Bundan yaklaşık 4 yıl önce ile bugün arasında, belki nicelik ve nitelik olarak görsel şiir ve buna benzer alanlardaki artış, deneysel şey tartışması, manifesto, postmodernizm-modernizm çelişkileri ve çatışkıları -ki bu tartışmaya asker de dahil olmuştur (bkz, )

makine şiiri hakkında. şairlerin yıkımı için manifesto.

bibliobot tarafından 5. Ekim 2008 - 1:53 tarihinde gönderildi

Yasakmeyve 28, Görsel Şiir Dosyası

çeviren: suzan sarı

çağdaş bir yazar “kim mutlu olma imkanı olduğu yerde sanat hakkında düşünür ki?” diye sorar. ve eğer günümüzün uyku ilacı sanatsa, mutsuzluğumuzla doğrudan yüzleşmek ve onu alt etmek için bu yanlış kaçış yolunu yıkmak daha iyi olmaz mı?

1. yıkımın gösteriye dönüştürülmesi (görevi dili tahrip etmek olan) şaire başka seçenek bırakmıyor. bugün şair, büyük gösteri iktidarlarının gölgesi altında, bir duvar kaşısında titreyen bir faredir.

2.

Yasakmeyve sayı:28 Eylül 2007 Dosya Konusu: Görsel Şiir ÇIKTI!

serkan_isin tarafından 26. Eylül 2007 - 18:24 tarihinde gönderildi

Basın açıklaması ektedir. Katılım gösteren, destek veren herkese şimdiden teşekkürler. Gerçekten çok önemli bir adım atıldı. Lütfen dergi ve dosya ile ilgili düşüncelerinizi belirtin;

Sayfalar

yasakmeyve etiketi ile yaftalanmış yazılar beslemesine abone olun.