Yazgözlü Bozlak

22. Temmuz 2007 - 23:40 - Motörtepkileyici Yazıt, 2007, Serkan Işın
Silgi baskısı, görsel şiir

2007 yılında zinhar.com’dan poetikhars.com alan adına taşındığımızda bir yazı yazmışım. Yazıda şu ifadeler geçiyor: “Burada ve şimdi olmaktan başka hiçbir şey bilmiyoruz. Zaman ve mekân tarafından atıldığımız yerde, pikseller, renkler, dikitler ve Çıfıtlar var. Şiir adına yapabileceklerimizin en zor yerinde durduğumuz ve ayağımızın kolayca kayabileceğinin bilincinde "yeniden-üretiyoruz”.

POETİKA GÖLGESİNİN KATRAN ARKI

20. Mart 2016 - 10:46 - serkan ışın, 2009

Güncelin yağlı tahtasında çatıya doğru tırmanmak için uğraşan kişilerden değilseniz yazının gittiği yer edebî türlerin ışıltılı bulvarları olmuyor. yazmamaya karar verdiğinizde bunun sadece “şiir yazmamak” olabileceğini kendinize tembihlemeye başlıyorsunuz. çünkü yıllarca yazıya bağlı bir yaşantının tatlı koruyuculuğunda, içtimai ve yakın olana karşı gösterdiğiniz ketum ilgisizlik, yazının kendi tarihi içinde -tıpkı açık dünya oyunlarındaki gibi- “yan görev”lerin peşinde şehvetle dolandırıyor sizi. hatta itiyor oraya doğru.

Hars'ın poetikası, duruşu, olayı, ne kısaca?

editör'den not: Aşağıdaki metni 2005 yılında yazmışım, tekrar okuduğumda hayıflandığım, aradan geçen süre içinde bizi yana yatırdığını düşündüğüm bir ton şey oldu. Her ne kadar bir "hareket" olmasak da, 2005 yılından bu yana bu metinde vaad edilen şeylerin çoğu yerine getirilmiştir. İsimlerin ve şairliğin zurna kadar önemli olmadığını gördüğüm için yapılan işe bakmasını isterim değerlendirmek isteyen insanların.

Diğer araçlar: Etiket

Sitede kategorilendirme ve etiketleme (tagging) sistemi mevcuttur. Bunlar, ilgili içeriğin öncelikle daha uygun bir kategoriye, daha uygun bir kategoriye eklenirken, o içerik ile ilgili diğer içeriklerin de listelenmesine yardımcı olurlar.

Site Kullanma Kılavuzu

Hazırlanmaktadır

Poetikhars sitesini düzgün bir şekilde kullanmak ve paylaşmak için bilmeniz gerekenler.

Poetikhars.com sitesi bir komunite sitesidir. Aslında tasarlanış amacına hizmet edecek çok fazla aracı olmasına rağmen, bugüne kadar bu araçların hepsine ya da en azından bir kısmına aşina kılınmadı üyeler.

Bu gibi sorunları engellemek ve sitenin sadece bir "görsel şiir" sitesinden öte, bir modern şiir sitesi olması sağlamak amacı ile kullanıcılara ya da yeni üye olacaklara bir rehber hazırlamak istedim.

Umarım faydalanırsınız.

Saygılarımla Serkan Işın Editör.