Call for Visual Poetry/Mailart/Fluxus

CALL FOR VISUAL POETRY, PUBLICATIONS, and MAIL ART USING TEXT. " WRITE NOW: ARTISTS AND LETTERFORMS"

I've been asked to curate an exhibition of visual poetry for The Chicago Office of Tourism and Culture. Please send works in all their forms, Visual Poetry, Asemic Writing, Publications, Mail Art, Objects, … Anything Text Based or using Text as a point of departure.

Son Görsel Şiir Antolojisi sona yaklaştı..

6. Kasım 2012 - 17:50 - The Last Vispo, by various

2009 yılından itibaren çalışmaları başlayan bir projenin, bir yayın etkinliğinin de tamamına ermesine şahit olabiliriz. Nico Vassilakis ve Crag Hill, 130 şairin şiirlerini derleyerek, adını Last Vispo Anthology (Son Görsel Şiir Antolojisi) verdikleri kitabı tamamlamış olacaklar.

Hertz sayı 5 için çağrı: Şiir ne taşır?

Hertz'in 5. sayısı için bir duyuru yapmak istiyorum. Hertz, 2010'un son sayısı için görsel şiir toplamaya başlamıştır. Her ne kadar şiiri ve şairi serbest bırakmaya çalışsak da, Hertz'in şiirden anladığı şeylerin toplamı içinde dize, çok az yer tutmaktadır. O yüzden dizeli şiirlerinizi başka yerlerde değerlendirmenizi rica etmekten başka çaremiz yok.

Postada Sanat Duyurusu

Jim Leftwich'ten duyuru var. Postada sanat çağrısı. Leftwich'in organize ettiği her etkinliğin fotoğrafları için şurası da görülebilir.

FORMAT: Free TECHNIQUE: Free SIZE: Free PARTICIPATION: Open to all TERMS: No jury, no returns EXHIBITION: March 3 - 8, 2011, during the Roanoke Marginal Arts Festival. Also a good chance of some of the scores being performed during the festival.

Yaz bitti

Siteyi biraz nadasa bırakıp, harsmatik.com adresine taşındığımızdan bu yana birkaç ay geçti. Bu arada edebiyat kamumuzda ilginç şeyler oldu, olmaya da devam ediyor. Yaz aylarında durgunlaştığını düşündüğümüz bütün o hareketlerin, en bayağı ve vıcık halleri ile karşımıza dikilmeye başladığını, dergilerin yeni sayılarından, saçma sapan söyleşilerden ve ilericilik, gericilik arasında kalma hallerinden anlayabiliyoruz. Sadece şiir için geçerli olan "az ilgi, bol zırva" bizi şaşırtmıyor.