Buradasınız

Duyurular etiketi ile yaftalanmış yazılar

Call for Visual Poetry/Mailart/Fluxus

sepp tarafından 13. Temmuz 2011 - 11:14 tarihinde gönderildi

CALL FOR VISUAL POETRY, PUBLICATIONS, and MAIL ART USING TEXT. " WRITE NOW: ARTISTS AND LETTERFORMS"

I've been asked to curate an exhibition of visual poetry for The Chicago Office of Tourism and Culture. Please send works in all their forms, Visual Poetry, Asemic Writing, Publications, Mail Art, Objects, … Anything Text Based or using Text as a point of departure.

Son Görsel Şiir Antolojisi sona yaklaştı..

serkan_isin tarafından 15. Aralık 2010 - 22:35 tarihinde gönderildi

2009 yılından itibaren çalışmaları başlayan bir projenin, bir yayın etkinliğinin de tamamına ermesine şahit olabiliriz. Nico Vassilakis ve Crag Hill, 130 şairin şiirlerini derleyerek, adını Last Vispo Anthology (Son Görsel Şiir Antolojisi) verdikleri kitabı tamamlamış olacaklar.

Hertz sayı 5 için çağrı: Şiir ne taşır?

serkan_isin tarafından 29. Ekim 2010 - 12:52 tarihinde gönderildi

Hertz'in 5. sayısı için bir duyuru yapmak istiyorum. Hertz, 2010'un son sayısı için görsel şiir toplamaya başlamıştır. Her ne kadar şiiri ve şairi serbest bırakmaya çalışsak da, Hertz'in şiirden anladığı şeylerin toplamı içinde dize, çok az yer tutmaktadır. O yüzden dizeli şiirlerinizi başka yerlerde değerlendirmenizi rica etmekten başka çaremiz yok. Çok merak edenler için issuu.com adresinin istatistiklerine göre, son 6 ayda Hertz'in sayıları ve okur dağılımları şu şekilde;

Yaz bitti

serkan_isin tarafından 18. Eylül 2010 - 11:45 tarihinde gönderildi

Siteyi biraz nadasa bırakıp, adresine taşındığımızdan bu yana birkaç ay geçti. Bu arada edebiyat kamumuzda ilginç şeyler oldu, olmaya da devam ediyor. Yaz aylarında durgunlaştığını düşündüğümüz bütün o hareketlerin, en bayağı ve vıcık halleri ile karşımıza dikilmeye başladığını, dergilerin yeni sayılarından, saçma sapan söyleşilerden ve ilericilik, gericilik arasında kalma hallerinden anlayabiliyoruz.

Duyurular etiketi ile yaftalanmış yazılar beslemesine abone olun.