Genel tartışma etiketi ile yaftalanmış yazılar

Güncelleme durumları

Selamlar,

Forumlar: 

Blog eklemek hakkında

Siteye blog eklemek üzeresin. Yazının konusu belli olduğuna göre, aşağıdaki ufak tefek uyarıları ve ipuçlarını da okuyarak, daha sağlıklı bir katkı yapabilirsin;

Blog nedir?

Blog, artık hayatımıza girdiği için bunu uzun uzun tanımlamaya gerek yok. Web bir mecra olduğu için ve edebiyat dergisi olarak hars'ın da bu mecrada endam etmesinden dolayı, blog önemlidir. Anasayfaya taşınan bir içerik türü olduğu için de daha özenli yazılması gerekmektedir.

Blog ekle formunda neler var?

Blog ekleme formunda, yazının başlığı, gövdesi ve kategorisi için bölümler mevcut.

Forumlar: 

Eski kullanıcı adıma ve şifreme ne oldu?

Birincisi Mart 2007 itibarı ile site sıfırlanmıştır. Bilgileriniz bizde duruyor ama siteye yeniden üye olmanız gerekiyor. Elimizde olmayan saçma sapan teknik bir hata dolayısı ile sitede yer alan arızalardan dolayı herşeyi sıfırlamak zorunda kaldık. Anlayış ile karşılamanız dileği ile...

Forumlar: 

Üye oldum ama kullanıcı adı ve şifre e-postam gelmedi!

Eğer e-posta adresi olarak hotmail.com, mynet.com, yahoo.com uzantılı bir adres verdiyseniz, muhtemelen üyelik e-postanız SPAM olarak işaretlenmiştir. Bu yüzden lütfen e-posta servis sağlayıcınızda SPAM klasörlerine göz atın.

Ya da sorun çıkarmayan uzantılı bir e-posta adresi alın.

Forumlar: 

Sitenin içeriği sadece görsel şiir midir?

Poetikhars.com'u işleten şairlerin "birincil" derdi görsel şiirdir evet, ama bu sadece görsel şiir'den konuşacağız anlamına gelmiyor. Eğer "şiir" konusunda herhangi bir şekilde bulaşmış, dalmış durumdaysanız lütfen bu bahanenin arkasına sığınmayın..

Forumlar: 

Üye oldum, nasıl katılabilirim?

Sitede iki tür üyelik mevcut; birincisi kayıtlı kullanıcı, ikincisi editörlük. Kayıtlı kullanıcı olarak siteye yorum gönderebilir, tartışma açabilir ve wiki türü sözlük maddelerini ekleyip, eklenmiş olanları düzenleyebilirsiniz. Bunun dışında eğer bu siteden hoşlanıyor ve katkıda bulunmak istiyorsanız adresine e-posta atarak yazar olma talebinizi belirtip, mevcut blog sitenizi poetikhars.com'a taşıyabilirsiniz.

Forumlar: 

poetikhars nedir ve kimler tarafından kuruldu?

Poetikhars, zinhar dergisi ekibi tarafından kurulmuş ve ekseriyetle "görsel şiir" konusunda kafa patlatan bir blog sitesidir. Sitenin kurucu kadrosu ile yazar kadrosu arasında bulunanları adresinde görebilirsiniz.

Türkiye'de görsel şiir konusundaki tek kaynak site olan bu siteye katılmanızı diliyoruz.

Forumlar: 

Siteyi gezdim dolaştım ama hala olayınızı anlamadım, nesiniz siz?

Poetikhars.com, 2002'de kurulan Zinhar dergisinin görsel şiirde son bulan macerasının mecrasıdır. Bu anlamda burayı şiirle ilgili doğru dürüst bir blog sitesi olarak görebilirsiniz.

Forumlar: 

Görsel şiir yaptım, nasıl gönderebilirim?

Poetikhars.com, görsel şiir, kolaj, somut şiir, tipografi çalışmaları, soyut, somut her türlü görsel işi kabul etmektedir. İşlerinizi JPEG formatında en az 300 DPI çözünürlükte ve 1024x768 boyutlarda adresine gönderebilirsiniz.

Forumlar: 

poetikhars.com'u nasıl inşa ettiniz? Tasarımı kime ait?

(hehe, insan kendi kendisine s.s.s. hazırlıyorsa, işte böyle ortalar yapıp cevap da veriyor). Poetikhars.com, Drupal üzerine kurulu. Başlangıcından itibaren böyle çalışıyor. Birkaç zaman Drupal'in sitesindeki ücretsiz temaları kullandım, fakat en sonunda kendi temamı Drupal'leyecek kadar da işi kaptım sanıyorum. Eğer bu temalama işi konusunda yardım istiyorsanız, bildiklerimi seve seve paylaşırım.

Forumlar: 

Sayfalar

Genel tartışma etiketi ile yaftalanmış yazılar beslemesine abone olun.