Genel tartışma etiketi ile yaftalanmış yazılar

Güncelleme durumları

Selamlar,

Midye Kabuğu olayı nedir ve ne neye göre puanlanır?

Midye Kabuğu pek de ciddi olmayan bir puanlama sistemidir. Bu sisteme göre, üyenin sitedeki her hareketi (içerik ekleme, içerik okuma vb.) ona puan kazandırır. Bu uygulama beta aşamasındadır. Puanlama sistemi ise aşağıdadır.

İki önemli hatırlatma: Midye kabuğu döngüsü, 4 haftadır bir sıfırlanır. Yani aylık bu gördüğünüz sonuçlar. Ayrıca sitede hiç bir hareket yapmadığınızda günlük olarak da -9 puan hesabınızdan gider.

Blog eklemek hakkında

Siteye blog eklemek üzeresin. Yazının konusu belli olduğuna göre, aşağıdaki ufak tefek uyarıları ve ipuçlarını da okuyarak, daha sağlıklı bir katkı yapabilirsin;

Blog nedir?

Blog, artık hayatımıza girdiği için bunu uzun uzun tanımlamaya gerek yok. Web bir mecra olduğu için ve edebiyat dergisi olarak hars'ın da bu mecrada endam etmesinden dolayı, blog önemlidir. Anasayfaya taşınan bir içerik türü olduğu için de daha özenli yazılması gerekmektedir.

Blog ekle formunda neler var?

Blog ekleme formunda, yazının başlığı, gövdesi ve kategorisi için bölümler mevcut.

poetikhars.com'a üye olduğumda ne olacak?

Poetikhars.com'a üye olarak, site içeriğine erişim, katılım gibi birincil ve temel şeyleri yapabileceksiniz. Bunun için çalışan bir e-posta adresi ve bir de kullanıcı adına ihtiyacınız var.

Bu aşamadan sonra site size otomatik olarak e-posta atarak, ilgili bilgileri gönderecektir.

Daha sonra da siteye içerik göndermeye, yorum yapmaya ve muhtemelen ahkam kesmeye başlayacaksınız:)

Eski kullanıcı adıma ve şifreme ne oldu?

Birincisi Mart 2007 itibarı ile site sıfırlanmıştır. Bilgileriniz bizde duruyor ama siteye yeniden üye olmanız gerekiyor. Elimizde olmayan saçma sapan teknik bir hata dolayısı ile sitede yer alan arızalardan dolayı herşeyi sıfırlamak zorunda kaldık. Anlayış ile karşılamanız dileği ile...

Üye oldum ama kullanıcı adı ve şifre e-postam gelmedi!

Eğer e-posta adresi olarak hotmail.com, mynet.com, yahoo.com uzantılı bir adres verdiyseniz, muhtemelen üyelik e-postanız SPAM olarak işaretlenmiştir. Bu yüzden lütfen e-posta servis sağlayıcınızda SPAM klasörlerine göz atın.

Ya da sorun çıkarmayan www.gmail.com uzantılı bir e-posta adresi alın.

Sitenin içeriği sadece görsel şiir midir?

Poetikhars.com'u işleten şairlerin "birincil" derdi görsel şiirdir evet, ama bu sadece görsel şiir'den konuşacağız anlamına gelmiyor. Eğer "şiir" konusunda herhangi bir şekilde bulaşmış, dalmış durumdaysanız lütfen bu bahanenin arkasına sığınmayın..

Üye oldum, nasıl katılabilirim?

Sitede iki tür üyelik mevcut; birincisi kayıtlı kullanıcı, ikincisi editörlük. Kayıtlı kullanıcı olarak siteye yorum gönderebilir, tartışma açabilir ve wiki türü sözlük maddelerini ekleyip, eklenmiş olanları düzenleyebilirsiniz. Bunun dışında eğer bu siteden hoşlanıyor ve katkıda bulunmak istiyorsanız [email protected] adresine e-posta atarak yazar olma talebinizi belirtip, mevcut blog sitenizi poetikhars.com'a taşıyabilirsiniz.

poetikhars nedir ve kimler tarafından kuruldu?

Poetikhars, zinhar dergisi ekibi tarafından kurulmuş ve ekseriyetle "görsel şiir" konusunda kafa patlatan bir blog sitesidir. Sitenin kurucu kadrosu ile yazar kadrosu arasında bulunanları Zinhar.post adresinde görebilirsiniz.

Türkiye'de görsel şiir konusundaki tek kaynak site olan bu siteye katılmanızı diliyoruz.

Siteyi gezdim dolaştım ama hala olayınızı anlamadım, nesiniz siz?

Poetikhars.com, 2002'de kurulan Zinhar dergisinin görsel şiirde son bulan macerasının mecrasıdır. Bu anlamda burayı şiirle ilgili doğru dürüst bir blog sitesi olarak görebilirsiniz.

Sayfalar

Genel tartışma etiketi ile yaftalanmış yazılar beslemesine abone olun.