Midye Kabuğu olayı nedir ve ne neye göre puanlanır?

Midye Kabuğu pek de ciddi olmayan bir puanlama sistemidir. Bu sisteme göre, üyenin sitedeki her hareketi (içerik ekleme, içerik okuma vb.) ona puan kazandırır. Bu uygulama beta aşamasındadır. Puanlama sistemi ise aşağıdadır.

İki önemli hatırlatma: Midye kabuğu döngüsü, 4 haftadır bir sıfırlanır. Yani aylık bu gördüğünüz sonuçlar. Ayrıca sitede hiç bir hareket yapmadığınızda günlük olarak da -9 puan hesabınızdan gider.

Forumlar: 

Blog eklemek hakkında

Siteye blog eklemek üzeresin. Yazının konusu belli olduğuna göre, aşağıdaki ufak tefek uyarıları ve ipuçlarını da okuyarak, daha sağlıklı bir katkı yapabilirsin;

Blog nedir?

Blog, artık hayatımıza girdiği için bunu uzun uzun tanımlamaya gerek yok. Web bir mecra olduğu için ve edebiyat dergisi olarak hars'ın da bu mecrada endam etmesinden dolayı, blog önemlidir. Anasayfaya taşınan bir içerik türü olduğu için de daha özenli yazılması gerekmektedir.

Blog ekle formunda neler var?

Blog ekleme formunda, yazının başlığı, gövdesi ve kategorisi için bölümler mevcut.

Forumlar: 

poetikhars.com'a üye olduğumda ne olacak?

Poetikhars.com'a üye olarak, site içeriğine erişim, katılım gibi birincil ve temel şeyleri yapabileceksiniz. Bunun için çalışan bir e-posta adresi ve bir de kullanıcı adına ihtiyacınız var.

Bu aşamadan sonra site size otomatik olarak e-posta atarak, ilgili bilgileri gönderecektir.

Daha sonra da siteye içerik göndermeye, yorum yapmaya ve muhtemelen ahkam kesmeye başlayacaksınız:)

Forumlar: 

Üye oldum, nasıl katılabilirim?

Sitede iki tür üyelik mevcut; birincisi kayıtlı kullanıcı, ikincisi editörlük. Kayıtlı kullanıcı olarak siteye yorum gönderebilir, tartışma açabilir ve wiki türü sözlük maddelerini ekleyip, eklenmiş olanları düzenleyebilirsiniz. Bunun dışında eğer bu siteden hoşlanıyor ve katkıda bulunmak istiyorsanız [email protected] adresine e-posta atarak yazar olma talebinizi belirtip, mevcut blog sitenizi poetikhars.com'a taşıyabilirsiniz.

Forumlar: