Görsel Şiir İktidara Geldiğinde Neler Yapacak?

Birincil sekmeler

Görsel şiir iktidara geldiği zaman, neler yapabilir diye düşünmeye başladım. Zira, kulislerde hakim olan bu telaşın ve aymazlığın sebebinin bu korku olduğunu görmekteyim. Eğer na (GŞPP) eklemek istediğiniz madde varsa, lütfen çekinmeyin, nasıl olsa iktidar olacağız, koyuverin gitsin!

- Şiir Bakanlığı kurulacaktır. Ülkemizdeki tüm şairlere bu bakanlık bünyesinde iş verilecek, kadrolu, maaşlı ve ikramiyeli bir iş sahibi olan şairlere her ayın 9, 19 ve 29'unda olmak üzere yılda 36 kez ödül verilecektir. Şiir Bakanlığı, görsel şiir dışında kalan tüm şiir dalları ve türleri için bir karşı-propaganda birimi kurarak, halkın bu şiiri okumamasını, kitaplarını satın almamasını ve yazanları da yuhalamasını sağlayacaktır. Şiir bakanlığına girmiş bir şairin, okurlarının da aynı bakanlıkta istihdam edilmemesi düşünülemez.

- Küçük Baş Eğitimcilik ve Yayıncılık Bakanlığı kurulacaktır.

- Tüm yurtta sözlü kültürün yayılmasını önleyecek faaliyetler yapılacaktır. İnsanların birbirleri ile konuşmaları, telefon görüşmeleri, cep telefonu kayıtları dışında, rüyalarının da sayımı, denetimi sağlanacaktır. Rüyalara reklam alınması ve Rüyada Dizi projesi de hayata geçirilecektir.

- "Paralel Evren Bakanlığı" kurulacaktır. Bir ilk olacak bu Bakanlığın görevi, "ah keşke" cümlesinin fiiliyata geçmesini sağlamak, yüksek teknolojinin yardımı ile isteyenin, istediği şekilde kaybettiği fırsatları, kaçırdığı sevgilileri, şampiyonlukları ve dahi koca bir hayatı yeniden yaşaması sağlanacaktır.

- "Kimkimedumduma Bakanlığı" kurulacaktır. Postmodernizmin anlayışını, felsefesini ve aynı zamanda ötekine olan saygısını, sevgisini anlatacak olan bu kurum, yeri geldiğinde açacağı sergiler, düzenleyeceği etkinlikler ve alacağı kararlar ile her günün bir karnaval gibi geçmesini sağlayacak ve halkımızın istediğinde, istediği şey olabilmesi için Paralel Evren Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürütecektir.

- Karşı Devrim Mağdurları Yüksek Okulu ve Kampüsü kurulacak, üniversite seviyesinde hizmet verecek olan bu yapı, baştan aşağıya bürokrat eskisi ve eşrafına rehabilite hizmetleri vererek, görsel şiir devriminin sonrasındaki travmayı atlatması sağlanacaktır. Kurumun logosu "sarmaşıklı gülabi" olacaktır

- "İmge Düzenleme Yüksek Kurulu", "Simge Üreticileri Sendikası", "Eski Şiiri Koruma Vakfı" gibi ekonomik/politik kuruluşlar imge etkinliklerini ve akışını düzenlemek için çalışıyor olacaktır.

- Devrim öncesi Şiir Cemaati yapısı aynen korunarak, Arkeoloji müzesine taşınacak, burada temsili olarak eski insanların nasıl şiir okuyup, yazdığı, söyleştiği megavizyon gösterileri ile halka anlatılacaktır. Şairlerin bu noktada, tüy ile doldurulması mümkündür. İtiraz edenlere verilecek ceza Bakanlar Kurulu kararı ile rastegele verilir.

- Kamu Hesapları ve Maliye, Merkez Bankası gibi kuruluşlar, Kaos Teorisi ve buna bağlı hesap düzeneği ile işlemeye başlayacaktır. Buna göre, maaşlar, harcamalar, ödemeler vs. gibi para ile ilgili konular, tamamen rastlantıya göre düzenlenecek. Kişilerin maaşları ile maaş verilme tarihleri kesin olarak bilinemeyecektir.

- Mazot, Fuel Oil, Benzin gibi ürünlerin hepsi imgesel olarak üretilecek ve tüketilecektir. - Zaten arabalar ve trafik de s/imgesel olacağı için bu devrim, cuk oturacaktır. - Trafik kazalarının önüne süratle geçilecek, "trafik canavarı"nın emekli edilmesi ve/ya kadrolu olarak bir destanda istihdam edilmesi çalışmaları hızlandırılacaktır.