Hertz sayı 5 için çağrı: Şiir ne taşır?

Birincil sekmeler

Hertz'in 5. sayısı için bir duyuru yapmak istiyorum. Hertz, 2010'un son sayısı için görsel şiir toplamaya başlamıştır. Her ne kadar şiiri ve şairi serbest bırakmaya çalışsak da, Hertz'in şiirden anladığı şeylerin toplamı içinde dize, çok az yer tutmaktadır. O yüzden dizeli şiirlerinizi başka yerlerde değerlendirmenizi rica etmekten başka çaremiz yok. Çok merak edenler için issuu.com adresinin istatistiklerine göre, son 6 ayda Hertz'in sayıları ve okur dağılımları şu şekilde;

  • Hertz sayı 1: 321
  • Hertz sayı 2: 1226
  • Hertz sayı 3: 7931
  • Hertz sayı 4: 1805

gerçeklemiş.

Tabi Issuu'nun okur dediği şey, genelde 1. sayfayı karıştırıp, 2. ve sonraki sayfalara geçebilenler olduğu için derginin en azından ilk 3 sayfasının izlendiğini düşünebiliriz, toplamda yaklaşık 11.300 kişi tarafından. Elbette bu okuyucuların her biri, bize, birer bitlik (8 bit=1 byte) veriler gönderselerdi, 1412,5 bytlık bir veri olabilirdi elimizde ama ne yazık ki böyle bir şey olmuş değil. Buradan da ne çıkaracağımı ben de bilemedim şimdi ama, şu aklıma geliyor. Eğer, Hertz'e şiir göndermek istiyorsanız, şiirlerinizin "Şiir ne taşır?" sorusu ile ilişkili olmasına özen gösterip, buna göre çalışırsanız çok memnun oluruz, olurum.

Hertz'e görsel şiir ya da artık ona ne diyorsanız, göndermek için kullanabilirsiniz. "Neydi ya bu Hertz, hani poetikharstakiler çıkartıyordu?" diyorsanız, o da .

Yorumlar

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 13

‘yukarı’ dedin

Hertz bundan 5 yıl önce düşünülmüş fakat tık nefes kalmış. Hertz'in 5. sayısını bugünlerde tekrar çıkarmak güzel olacak benim açımdan. Yardım etmek isteyen şiir göndermek isteyen varsa, elbette buyursun. Ya bu işe devam edeceğim ya da delirip geberip gideceğim.

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 21

‘yukarı’ dedin

bence güzel bir fikir.

ayrıca devam etmek delirmekten daha iyi. belirli bir tarih var mı son gönderiler için?

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 5

‘yukarı’ dedin

@ aradan 5 yıl geçmiş olduğuna göre 31 Aralık 2015 olabilir. gerçi A5 ebatlarında hem matbu hem de dijital olacak. issuu bu konularda gayet güzel. hem istatistik veriyor hem de ücretsiz servisi insanı üzmüyor. her cihazdan okunuyor. konu ise belirsiz. "şiir ne taşır?" tuhaf bir soru artık. ne taşımaz diye sorsak o da apayrı bir mevzu. zaten dosya konusu üzerine görsel şiir üretmek o kadar kolay değil. serbest diyelim. resmi olarak da duyurmuş olayım.