bir şiir etkinliğinin ardından yapılan aç(c)ıklamalar

Birincil sekmeler

Organizatör ve sponsörler: “Bu festivalin Antalya’nın turizmine katkı sağlamak, ANTALYA TURİMİNİ canlı ve gündemde tutmak maksadıyla” yaptıklarını belirttiler.

Organizatörler, bu festivalin Antalya’nın bir TURİZM CENNETİ olduğunu, memleketin dört bir yanından davet edilen bütün YAZAR, ŞAİR ve KÜLTÜR ADAMLARIYLA bir kez daha, onaylanacağını vurgulayarak, Antalya’daki bu haraketlilik, coşku ve heyecanın Antalya Turizm ve kültürüne yeni bir hayat kazanacağını görüşüne dikkati çekmek istediklerini belirttiler.

BİRİNCİ GÜN: Terminalden birbirleriyle tanışıp kucaklaşan kimi sanatçıların yanında kimileride eski dostlarla karşılaşmanın verdiği heyecan ve hoşlukla birbirleriyle kucaklaşıp halleştiler.

Daha sonra topluca bir otobüsle alınan, yurdun dört bir yanından gelen sanatçılar Terminale yanaşan bir otobüsle alınarak SHERWOOD otelel taşındı.

Kimlik bilgileri ve oteldeki kalacak yerleri tesbit edilen sanatçılara otele yerleşebilmeleri konusunda resepsiyon görevlilerince GÜLER YÜZ, TATLI DİL ve MİSAFİRSEFERLİK konusunda gösterilen incelik dikkatlere değerdi.

Otel odalarına taşınmadan once sanatçılara boyunlarına takmak üzere gösterişli bir İSİMLİK dağıtıldı. Sabah kahvaltısı ve şairlerin SHERWOOD OTEL’de buluşup tanışmasıyla kahvaltıya geçildi.

Türk yemek çeşitlerinin SHERWOOD OTEL aşçıları tarafından maharetle pişirilip, zengin menüsü çeşitleriyle müşterilere sunulması, garsonların adeta bir pervane gibietrafımızda dolaşması, GÜLER YÜZ, TATLI DİL ve HOŞ SOHBET RESEPSİYON GÖREVLİLERİYLE adeta kendilerini Cennet Antalya’mızın nadide köşkünde kral ve kıraliçeler gibi ağırlanmak övgüye değerdi.

s.n: yazım hataları metne dahildir...

Etiketler: 

Yorumlar

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 1

‘yukarı’ dedin

bu kadar mı olabilir?.. oluyor demek. tam bir "halkla ilişkiler zırvalamaları" felaketi..

hani bir ara poetikhars'ın logosunun altında bir not vardı, "aynı havayı soluyor olduğumuz gerçeğinden nefret ediyorum" diye. nefret çok uç bir duygu olacak, nefret diyemeyeceğim, ama aynı havayı soluyor olduğumuza hakikaten de inanamıyorum zaman zaman, böyle örnekleri görünce..

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: -6

‘yukarı’ dedin

Yılbaşı için rezervasyon yapılıyor mu yapılmıyor mu diye düşünmedim hemen aradım ve sherwood'da yer ayırttım nobel için falan değil noel için! Telefona çıkan rezervasyon görevlisine bir çift kişilik oda istediğimi söyledikten sonra, o da bana bu oteli niye seçtiniz demez mi? - misafirseferliği için dedim

Peki, dedi bizden beklentileriniz neler? Sıraladım tabii ki, kaçar mı bu fırsat: 1)halleşmek istiyorum 2)resepsiyon görevlileriyle hoş sohbetler yapmak istiyorum 3)tanrım! robin hood olmak istiyorum

der demez ben, telefon yüzüme kapandı.. niye acaba? hizmette kusur olmaz ama...