araştırma etiketi ile yaftalanmış yazılar

Sanat Ekonomisi

Müzisyen, fotoğrafçı, animatör, tasarımcı veya yazarların - bir başka deyişle, sanat işleriyle uğraşan kişiler - geçinebilmeleri için 1000 gerçek hayrana ihtiyaçları olduğunu anlatan mevcut. Gerçek bir hayran her ürettiğinizi alacak kişi olarak tanımlanıyor.

"bilimsel zekâ robot yapma yetisidir"

Bilimsel çalışmada, her verili değer şekil değiştirmiş değerdir. Bilimsel çalışmaya gerçekten dahil olmak için farklılaşma etkinliğine ulaşmak gerekir. Ancak bilimsel kültürün alınışında, her bilgi bir düzeltmedir. dolayısıyla esas olarak kural koyucu bir psikolojinin etkinliği hissedilmelidir. Düşüncenin kurala bağlanması üstünde biraz daha duralım.

Kaybolduğumuzda daire çiziyoruz

Almanya'da Jan Souman ve Marc Ernst adlı araştırmacılar, ilk defa insanların nereye gittiğine dair fikri olmadığı zaman nereye gittikleri araştırmış. Sahara Çölü'nde ve Almanya'daki Bienwald ormanında, araştırmaya katılan gönüllülerin nereye gittikleri gözlemlendiğinde, sadece güneş ve ay görülebilirken araştırmaya katılanların düz bir çizgi halinde yürüyebildiğini ortaya çıkmış, ay ya da güneş kaybolduğunda yürüyüşçüler fark etmeden daire çizmeye başlamışlar.

Ses ve görüntüler aynı sinir hücresine sahip

Sözlü Kültür, Yazılı Kültür ve Basılı kültür olarak ayırdığımdan beri böyle bir haberi de bekliyordum bak. Habere göre;

Beyinde ses ve görüntülerin aynı sinir hücresi koduna sahip olduğu ortaya çıktı.

Araştırmaya imza atanlardan Marc Schonwiesner, beynin sesleri ve farklı görüntüleri kodlamak için aynı yöntemi kullandığını belirtti. Schonwiesner, kişinin aynı nesneye ait sesi ve görüntüleri daha kolay birleştirdiğini de ifade etti.

Küreselleşme ve "tanımadıklarımız"

‘Küreselleşme, ortaöğretim gençliğini kendi kültüründen uzaklaştırarak toplumsal kimliğine yabancılaştırmaktadır’ konulu bir araştırmacık yapılmış. ;

ANTALYA'da, TÜBİTAK için 4 lisede 289 öğrenciyle yapılan bir araştırma, öğrencilerin Türk ve dünya tarihine damga vurmuş kişileri çok fazla tanımadığını ortaya çıkardı.

Haberin içinde bir de sonuçlarla ilgili tablo mevcut, bu tabloya göre,

Araştırmalar denizi

Hürriyet Gazetesi'nde, The Guardian Gazetesi'nde bugün yer alan bir [Maddeleme: External target “http://vardı.” not found] Hoş, bu araştırma yeni bir araştırma da değildi, Guardian haberinde Kimiz Biz başlıklı araştırmanın Hürriyet Gazetesi adına yürütülmüş olduğunu yazıyord

Amerika'da Okuma yazma oranları: Sürpriz sonuçlar!

Her ne kadar Amerikan halkının genel refah seviyesi hakkında filmlerden, dizilerden, şöhretlilerden bildiğimiz bazı şeyler olsa da, gerçek elbette ki böyle değilmiş:

'un haberine göre, Amerika'daki yetişkinlerin %14 kadarı bir makale ya da bir gazete okuyabilecek kadar okuma yazma bilmiyor.

Önümüzdeki günlerde ekonomik krizlerle daha yoğun uğraşacak Amerikalılar için aşağıdaki oranlar da mevcut:

araştırma etiketi ile yaftalanmış yazılar beslemesine abone olun.