Site hakkında etiketi ile yaftalanmış yazılar

Siteye şiir göndereyim mi?

Siteye [w:dizeli şiir] göndermeyin. Ayrıca siteye "şiirsel metin" de göndermeyin. Bu arzunuzu ve talebinizi karşılayabileceğiniz bir ton web sitesi mevcut nette. Hatta onları da beğenmiyorsanız, kendinize bir blog sitesi açabilirsiniz. Poetikhars.com dizeli şiirden pek hoşlanmıyor!

Taxonomy upgrade extras: 

Blog işlemleri

Siteye üye oldunuz ve bir şekilde yazılanlar da hoşunuza gitti, destek vermek ve fikirlerinizi paylaşmak için bir blog açmaya karar verdiniz. Ne yapabilirsiniz? Aşağıdaki videoda kısaca hars'ta blog işinin nasıl halledilebileceğini gösteriyor.

Blog sayfanıza biri isim verip, açıklama yazma

Taxonomy upgrade extras: 

Yorummatik nasıl kullanılır?

Her ne kadar şu anda sadece geçmişteki yorumları "modere" etmek için kullanabilecek bir araç gibi görünse de, "yorummatik" insanların birbirlerinin yorumlarını elden geçirmesi için bir araç.

Taxonomy upgrade extras: 

Wiki sayfaları

Siteye bütünleşik olarak çalışmasını hayal ettiğim bir wiki sayfası var. Bu sözlük, Wikipedia formatında çalışıyor. Şimdi, bu şey nasıl çalışıyor, ona bir göz atalım.

Taxonomy upgrade extras: 

Görsel Şiirlerinizi nasıl siteye gönderebilirsiniz?

1. Lütfen işlerinizin orjinallerini bilgisayara kaydereken, bunları TIFF, BMP ya da PSD (Adobe Photoshop) vb. birincil formatlarda saklayınız. Aksi taktirde bunların çıktısını almak ya da basmak mümkün olmuyor. (İşlerinizi 300 DPI ve en az 1024x768 boyutlarda olmalı.) Eğer kağıda yaptıysanız lütfen bunun renkli fotokopisini saklayın. Arşivleyin, bir dosyanız olsun.

2. İşlerinizi eğer imkanınız varsa, lütfen 200 ya da 250 gramlık Mat Kuşe kağıda basın. İmkanınız yoksa, bunları başka bir medyaya (mesela cd) aktarıp bana gönderebilirsiniz.

Taxonomy upgrade extras: 

Hesabımı nasıl düzenleyebilirim?

Sitedeki hesabınız sadece kullanıcı adı ve şifrenizi düzenlemek için değil. Sosyal medyadaki hal ve hareketlerinizi de site gövdesi içinde kullanıcıların görebilmesi için işaretleyebilirsiniz. Örneğin youtube, twitter, last.fm gibi yerlerde sevdiğiniz, beğendiğiniz, paylaştığınız içerik var ise, bunları da siteye ekleyebilirsiniz. Ayrıca eğer blog yazarı iseniz ya da blog yazmak istiyorsanız, kendi blog yazılarınızın listelendiği sayfaya bir başlık verebilir, kısa bir açıklama yazarak, okuyan kişiler için bir çerçeve oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için bir araç mevcut sitede.

Taxonomy upgrade extras: 

Wiki içeriği nedir?

Wiki içeriği site içeriği için bir nevi kaynakça olarak tasarlanmış bir minik wikipedia olarak tasarlandı. Bu yolla içeriğin içinde okurların da katılım gösterip, tamamlayabileceği bir sözlük maddesi kullanabilirsiniz. Örneğin "konvansiyonel şiir" ifadesini görüp de bu nedir diye merak ediyorsanız, bunun kısmi olarak cevabını wiki bulabilirsiniz.

Taxonomy upgrade extras: 

Üye oldum, neler yapabilirim?

Üye olduğunuzda aşağıdaki özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

  • Blog:Kendi adınıza bir blog bölümü açabilirsiniz. Bu blog bölümü sizin belirlediğiniz bir isme ve içeriğe sahip olur. Moderasyondan geçen her yazınız sitenin anasayfasında yer alır.
  • Görsel Şiir: Üyeler ayrıca, kendi görsel şiir defterlerini oluşturabilirler.
  • Canlı Yayın: Sitenin twitter'a benzeyen, 140 karakterlik iletilere izin veren mesajlaşma sistemini kullanabilirsiniz.
Taxonomy upgrade extras: 

Üye olmak için neler gerekli?

Siteye üyelik ücretsizdir. Geçerli bir e-posta adresi ve çok rahatsız etmeyecek bir kullanıcı adı ile birlikte siteye üye olabilirsiniz. Eğer bir hesabı sahibi iseniz, siteye twitter ile de giriş yapabilirsiniz.

Taxonomy upgrade extras: 

Site hakkında bilmem gerekenler nelerdir?

adresi, 2005 yılından bu yana devam eden bir sürecin sonunda duruyor. Siteye üyelik başından beri ücretsiz ve her bir haltın ücretsiz olduğu web üzerindeki sosyal alanlar da bu çok da önemli görünmüyor olabilir. Eğer "read-only" bir okur iseniz, buraya üye olmanıza da gerek yok. Yok ama web üzerinde sosyalim, şiirden de anlıyorum, az çok yazarım, yeni şeylere de açığım diyorsanız, siteye sosyal medyadaki varlığınızı da getirebilirsiniz üye olduğunuzda.

Taxonomy upgrade extras: 
Site hakkında etiketi ile yaftalanmış yazılar beslemesine abone olun.