RENEGADE ve Tip of the Knife

Birincil sekmeler

Nico Vassilakis ve Crag Hill'in hazırladığı, 1998-2008 yılları arasındaki görsel şiirleri kapsayan Görsel Şiir Antolojisi'nin konuşulduğu bugünlerde iki görsel şiir blogu da çeşitli ülkelerden şairlerden işleri yayınlamayı devam ediyor:

Andrew Topel'in hazırladığı Renegade, eski ve yeni görsel şiirleri bir araya getiriyor. Scott Helmes, Eric Zboya, Marilyn R. Rosenberg, Serse Luigetti, Constantin Xenakis, Hassan Massoudy, Christian Burgaud, Dmitry Babenko, Alain Satié, Klaus Peter Dencker, Karl Kempton & Loris Essary, Andrew Topel, Fernando Aguiar, Carol Stetser, Peter Ciccariello, Pete Spence, Carlos Luis, Vittore Baroni, Giovanni Fontana, Jim Andrews, Daniel F. Bradley, Derek Beaulieu, Claire Edwards, Diana Magallon gibi çok sayıda sanatçının işlerine yer veriliyor.

Tip of the Knife isimli çevrimiçi görsel şiir dergisiyse üçüncü sayısında kısa metinleri ve şiirleriyle Crag Hill, Karl Kempton, Dale Jensen, Harry Polkinhorn, Bob Grumman yer alırken, Peter Ciccariello, Luc Fierens, Christine Tarantino, Iker Spozio, Gary Barwin ve Bill DiMichele şiirleriyle sayıya katılım gösteriyor.

Yorumlar

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 19

‘yukarı’ dedin

özellikle topel'in çabası gerçekten izlenmeye değer. çünkü orada yer alan toplamda (minicik bir blogspot sitesi olmasına rağmen) çok önemli örnekler var. şairlerin, birbirlerinden ne kadar farklı olduğunu, çeşitliliği vs. görüyoruz ve sadece şiir ile karşı karşıya kaldığımız için de mutlu mesut oluyoruz. cengiz topel vapurunu da hatırlıyorum ben. o da tuhaf.

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 14

‘yukarı’ dedin

gibi tuhaf ve 80 kuşağı adamların, tee, oralarda yer alması, umudumu artırdığı gibi, bizimkilere de fazla yüklenmemek gerektiğini hatırlatıyor bana.