TRACK 9 HATA (ERROR)

Birincil sekmeler

TRACK/09
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI İLE FOTOĞRAF VE VİDEO BÖLÜMLERİ
YILSONU ÖĞRENCİ SERGİSİ

15.05.2010 - 26.09.2010
santralistanbul Ana Galeri

TRACK/09 sergisi 14 Mayıs 2010 Cuma günü santralistanbul’da açılıyor. Sergide, İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri tarafından geçtiğimiz yıl içinde üretilen işlerden geniş bir seçki sunuluyor. 26 Eylül 2010’a kadar açık kalacak sergi, tüm teknik ve organizasyon yapısı da dahil olmak üzere, bütünüyle öğrenciler tarafından hazırlandı.
...
2001 yılından bu yana düzenlenen ve şimdiye kadar Ağ (Network), Uçuş (Flying), Derinlik (Depth), Roket Bilimi (Rocket Science), Sıkıştırma (Compression), Yerleştirme (Implant), Temas (Taction) ve Verilerin Parçalara Ayrılması (Data Fragmentation) gibi farklı kavramlar çerçevesinde öğrenci işlerini bir araya getiren ve bunları her yıl bünyesinde araştırıp geliştirdiği yeni bir kullanıcı arayüzü ile sunan Track sergisinin bu yılki teması Hata (Error) olarak belirlendi.

Bu temayla TRACK/09, sürekli karşımıza çıkan hataların ve bunlardan kaynaklanan kesintilerin beklenmedik olmadığı kavrayışından yola çıkarak, hatanın çevrenin var olan bir parçası olarak yorumlanmasını öneriyor. Sergi, bu amaç için tasarlanan bir simülasyon ile izleyiciyi hatanın etkilerini yeniden değerlendirmeye davet ediyor. Bu kavramsal yapı içerisinde düzenlenen TRACK/09 sergisi, kültürel, profesyonel ve akademik çevrelerin değerlendirmesine sunuluyor.

Kuruldukları günden bu yana Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri, tasarım ve görsel sanatlar alanında yeni medya teknolojilerinin, yaratım, sunum ve korunum süreçlerinde kullanılmasını destekliyor. Geçtiğimiz yıl Track 08’de, çözünürlüğü yüksek, çoklu dokunmatik arayüz tasarımı kullanılmıştı. Bu yıl ise TRACK/09'da kullanılacak arayüz tasarımı, katılımcıların beden hareketleri aracılığıyla işleri izleyebilmelerine olanak sağlıyor. Son dokuz yıl boyunca hem kültür sanat izleyicileri, hem de teknoloji geliştiren uluslararası firmalar ve akademik çevreler tarafından izlenen Track sergisi bu yıl da aynı ilgiyi bekliyor.