Türkiye Sanat Otobüsü

Birincil sekmeler

Kültür ve Turizm Bakan Ertuğrul Günay'ın İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Çatalca Köyü'nde izleyip, '25 aylık bakanlığımın en güzel gecesini yaşadım' sözleriyle beğenisini dile getirdiği İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın (İZDSO) köy konseri, 'Türkiye Sanat Otobüsü' projesine hız kazandırdı.

denmiş ve şöyle devam edilmiş;

Mobil güzel sanatlar projesinin, müziği, resmi, heykeli, dansı, güzel sanatların birçok dalını 'Alo sanat istiyorum' diyen köylere götüreceğini söyleyen Gökkaya, köy konserlerine ilk başladıklarında hem sanatçıların hem de konser verdikleri köylerin muhtarlarının tedirgin olduğunu, ancak köy konserlerinde herkesi şaşırtacak kadar olumlu tepkiler aldıklarını kaydetti.

Yorumlar

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 32

‘yukarı’ dedin

çünkü türkiye'de belediyelerin üzerlerine vazife olmayan şeyler konusunda hat açma özgürlüğü de mevcut. o kaddar güzel bir ülke burası. devlet elini ayağını ve bi zahmet hattını sanattan çeksin. ayranı yok içmeye köylünün, öncelikli olarak istediği şey sanat falan mı olacak? o derece mi ince zevk sahibiyiz?

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 16

‘yukarı’ dedin

ayh! tansiyonum düştü bu haberi okuyunca. bana oradan bir bardak bol tuzlu şiir verir misiniz. buzlu ossun.

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 32

‘yukarı’ dedin

ne bekliyordunuz? kültür bakanlığından toprak reformu mu? neden tepki gösterdiğinizi anlıyorum ama köyde yaşadığım zamanları hatırladığımda ve köye bi orkestra gelseydi ne olurdu diye düşündüğümde; süper olurdu be, diye hissettim. herşeyimiz tamam bi orkestramız mı eksik falan diye düşünmüyorum.belki de orada yaşayan bir çocuk için bi orkestra eksiktir. fazla romantik mi geldi? bilmiyorum, grip mikrobundan beyin hücrelerim zarar görmüş olabilir

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 25

‘yukarı’ dedin

yani iyi güzel de, (belki pek slogan olacak ama, gerçekten de bu insanların biryerlerine giyecek donları yok, tarım bitmek üzere, hayvancılık zaten kıt. bu insanlara cemal süreyadan söz etseniz hastir ordan der. ve ciddiyim, münzevi gibi yaşamak harici kimse takmaz. yani siz popülist şiir yapsanız da yapmasanız da halk bunu okumayacak. köylü pastoral şiir de bilmez, anlamaz. bildiği tekşey folklor'dur. ben köyde yaşasam (ki dönem dönem yaşıyorum), bach'tan van gogh'tan yahut bulutsuzluk özleminden ve hatta müslüm gürses'ten çok günümü kurtarmaya bakarım. ha her köye birer ikişer okul, sağlık ocağı, bilmemne yapıldı mı, valla neyapar eder ben de o köylere tiyatro opera götürülsün deyi destek veririn. verilmez mi? devletin başka işi yok mu? sahi, devletin işi nedir?