Poetikhertz sayı 1

Birincil sekmeler

Son 1 aydır kafamı meşgul ediyordu. Sonra düşünmeyeyim dedim, sonra dedim ki, yahu bunu zaten kendim becerebiliyorum ve sanıyorum "en favori görsel şairlerinizi" neden matbû bir dergide -hem de anlı şanlı küçük baş yayıncılık marifeti ile- orada burada görmeyeseniz. Böylelikle Hertz'in ilk sayısını tasarlamaya başladım.

O zaman şöyle diyelim: Poetikhars'ın yanında poetikhertz! (web üzerinde yürütemediğimiz şeklin tam tersine) bu silsilenin 3. dergisi olacak. Derginin 1. sayısını "en iyileri" gibi birşey yapıyorum. Muhtemelen 16 sayfa olacak. Ebatlar ise 10.5 cm X 29.7 cm olması ideal. Bu ebatları da Barış Çetinkol'un gönderdiği sonAT isimli dergiden beğenip, seçtiğimi ifade edeyim. Not:

Yorumlar

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 39

‘yukarı’ dedin

bu arada Hertz için malzeme (yazı, iş, deneme vs.) göndermek isteyen olursa, kapımız açıktır. gerçi eldeki malzeme çok bol olsa da, kimi şey gerçekten güncellenmeye ihtiyaç duyuyor.

ikinci bir konu, barış çetinkol ile yazışmadan sonra fark ettim ki bunu matbaaya vermeyeceğime göre, ciddi bir "küçük baş yayıncılık" örneği vermekte fayda var. kendimi uzun zamandır paslanmış hissediyorum, o yüzden çok çok tuhaf teknikler kullanacağım yaparken dergiyi, ki bundan size ne?

bu demek ki, aslında, dergiyi elle yapacağım. her sayfasını. tuhaf olacak, orası açık.