Buradasınız

sanat etiketi ile yaftalanmış yazılar

Sanat A.Ş.

sepp tarafından 10. Aralık 2009 - 9:30 tarihinde gönderildi

"Sanatın kullanımı konusunda, onun fiyatı, belirleyici unsurların başında geliyor. Yazar bu konuyu işlediği bölümde, uzun vadede genellikle çok iyi bir yatırım alanı olarak görmediği sanatın, hisse senedinden daha düşük bir gelir sağlamasına karşın, refah dönemlerinde bu durumun tersine işlediği kanısındadır. Ama gelişmelere bakılırsa daralma dönemlerinde durum bunun aksi yönünde işlemektedir. Ekonomik dalgalanmalar, yalnız satış hacimini değil, satışların niteliğini de etkiler.

Türk Sanatı Görsel Arşivi açılıyor

sepp tarafından 8. Aralık 2009 - 8:49 tarihinde gönderildi

[[Sanat Tarihçisi]] Prof. Dr. [[Nurhan Atasoy]]'un [[Turkish Cultural Foundation]]'a bağışladığı, tüm meslek yaşamı boyunca biriktiği 12.000'in üzerinde slaytı içeren Arşiv bir yıl süren çalışmalarla dijital ortama aktarıldı.

Turkish Cultural Foundation, [[dijital ortam]]a yüklenen bu zengin arşivi araştırıcılarla paylaşmaya hazırlanıyor. Türk Sanatı [[Görsel Arşiv]]i Tanıtım ve Açılış Resepsiyonu, 8 Aralık Salı günü saat 16:00’da Turkish Cultural Foundation Turkiye Subesi’nde yapılacak.

interpol çalıntı sanatı sergiliyor

sepp tarafından 12. Ekim 2009 - 9:15 tarihinde gönderildi

Dünyaca ünlü sanatçıların çalınan ya da kaybolan 34 bin 100 eserini İnterpol’ün internet sitesinde görebilirsiniz ama önce başvurunuz kabul edilmeli!

Dünyanın en yeni ve geniş online sergisi, sanatseverlerle buluşmaya hazır! Uzun yıllar halkın erişimine kapalı olan bu sergi, artık ufak bir güvenlik testinden geçtikten sonra online olarak görülebilecek.

Amerika kıtasının bilinen en eski sanatçısı, Buzul Çağı’ndan bir avcı olabilir mi?..

elif tarafından 12. Haziran 2009 - 16:18 tarihinde gönderildi

4 Haziran 2009 tarihli, Florida’da yayınlanan , Florida Vero Beach’te amatör bir fosil koleksiyoncusu, James Kennedy tarafından bulunan, kemik parçası üzerinde yer alan bir mamut oymasının, yenidünyada tarih öncesi döneme ait, en önemli keşiflerden birisi olacağı belirtilmiş.

Bu da sanat mı şimdi diyeceğimiz türden şeyler

televarolus tarafından 26. Mayıs 2009 - 15:48 tarihinde gönderildi

'in yaptığı şeyler. Simon Schubert, her türlü kağıdı katlayarak ve onlardan kabartmalar yaparak sanat icra ediyor. Telegraph'in haberine göre 33 yaşındaki sanatçı, yaptığı bu şeylerin tanesini 3800 £ gibi bir parayla da satabilecek bir pazar oluşturmuş.

Psikeart

televarolus tarafından 26. Aralık 2008 - 16:31 tarihinde gönderildi

İSTANBUL - Psikiyatri ile sanatı buluşturan dergi ''Psikeart'' 1 Ocak 2009'da yayın hayatına başlayacak.''Güncel psikiyatri tartışmalarına zemin oluşturmak ve psikiyatride konu olan kavramların sanatsal alanda yansımalarının altını çizmeyi konu edinen'' dergi, aylık olarak yayımlanacak.

Sayfalar

sanat etiketi ile yaftalanmış yazılar beslemesine abone olun.