interpol çalıntı sanatı sergiliyor

Birincil sekmeler

Dünyaca ünlü sanatçıların çalınan ya da kaybolan 34 bin 100 eserini İnterpol’ün internet sitesinde görebilirsiniz ama önce başvurunuz kabul edilmeli!

Dünyanın en yeni ve geniş online sergisi, sanatseverlerle buluşmaya hazır! Uzun yıllar halkın erişimine kapalı olan bu sergi, artık ufak bir güvenlik testinden geçtikten sonra online olarak görülebilecek.

Rembrandt, Vermeer, Caravaggio, Picasso, Cezanne ve Manet burada. Brueghel, Tintoretto, Degas, Murillo, Salvador Dali, Henry Moore ve Rene Magritte da öyle. Tablolar ve heykeller, sergide görülebilecek 26 sanat kategorisinden yalnızca ikisi. Galeri, mobilyalar, halılar ve Hatta İsa’nın doğumundan önceki zamanlara ait Babil antiklerini de içeriyor.
Dünyanın en seçkin ve büyük galerilerinden biri olan online galeri, ulusal polis organizasyonu Interpol’e ait. 34 bin 100 eserin ortak özelliği ise son 62 yıl içerisinde çalınmış ve bir daha asla geri getirilememiş olmaları. Sanatseverleri hayli memnun edecek olan Interpol kataloguna, yalnızca CD ve DVD’ler aracılığıyla ulaşılabiliyorken, artık internet üzerinden online olarak da ulaşıma açılıyor. İnternetten bir başvuru formu doldurduğunuzda talebiniz kabul edilirse 1947 yılından beri dünyanın farklı yerlerindeki müzeler ya da özel galerilerden çalınmış sanat eserlerine ulaşabiliyorsunuz.

İnterpol’ün resmi sitesi ’ten ulaşılabilen kayıp eserler katalogu, 1995’te CD’lerle sanatseverlere buluşuyor.

m.n: haberin son cümlesinin ne demek istediğini anlayamdım... bir yanlışlık ya da tuhaflık var galiba..

ayrıca siteden interpole mesaj yazabiliyosun hatta üye olmadan da bazı çalınan eserlere bakabiliyosun, uzaktan da olsa..