Blog eklemek hakkında

Birincil sekmeler

Çok iyi!
9
O kadar iyi değil!
-20

Siteye blog eklemek üzeresin. Yazının konusu belli olduğuna göre, aşağıdaki ufak tefek uyarıları ve ipuçlarını da okuyarak, daha sağlıklı bir katkı yapabilirsin;

Blog nedir?

Blog, artık hayatımıza girdiği için bunu uzun uzun tanımlamaya gerek yok. Web bir mecra olduğu için ve edebiyat dergisi olarak hars'ın da bu mecrada endam etmesinden dolayı, blog önemlidir. Anasayfaya taşınan bir içerik türü olduğu için de daha özenli yazılması gerekmektedir.

Blog ekle formunda neler var?

Blog ekleme formunda, yazının başlığı, gövdesi ve kategorisi için bölümler mevcut.

  • Başlık seçiminizi lütfen kısa, öz ve çarpıcı olandan yana yapınız. Bu sitede yazılar okurun okuması ve ilgilenmesi için yazıldığından, içerik ile bağlantılı olmasına dikkat ediniz.
  • Gövde bölümünü biçimledirirken (kalın, italik, altçizgi, bölümlere ayırma vb.) gibi şeyleri kullanınız. Yazınızı altbaşlıklara ayırınız. Böylece okur, daha rahat bir şekilde konuyu ve ilerleyişinizi anlar.
  • Kategoriler bölümünde bir ana kategori seçmeniz gerekiyor yazı için. Eğer orada sıralanan kategorilerin hiç birine denk gelmiyorsa yazınızın içeriği, 'Diğer' kategorisini işaretleyiniz. Serbest etiketleme yapabilirsiniz. Yani içerik ile ilgili anahtar kelimeleri girebilir ve böylece hars'ın etiket havuzuna bunları atabilirsiniz.
  • Yazı için resim bölümü ise, yazıya uygun bir resim eklemenizle ilgilidir. Yüklediğiniz resim 2 MB'den büyük olmamalı ve boyutları da 2000 piksel x 2000 piksel'i geçmemelidir.
Forumlar: